Tel : 0533 161 45 43Email : bilgi@egepert.com

Ağır Hasarlı Araç Satışı

Ağır hasarlı araç satışı, sıfır veya ikinci el araç alımındaki kolaylığa bağlı olarak, gün geçtikçe daha da artan trafikteki araç sayısı ve yoğunlaşmayla birlikte son dönemde büyük yükseliş gösteriyor.
Satın alımların çoğunda araç geçmişi sorgulama yoluna giden insanlar sayesinde, eskisi kadar kusurunu gizleyerek araç satışı gerçekleşmemekte. Ancak otomotiv konusunda fazla bilgi sahibi olmayanlara karşı maalesef bu tür işlemler yürütülebiliyor.
Öncelikle otomobili asıl ayakta tutan parçaların neler olduğu ve sadece boyaya dayalı hasarın araç için pek bir şey ifade etmediğini bilmek gerekiyor. Alt takımları, direk ve şasesinde ciddi hasarlar olmayan bir otomobilin satın alınmasında herhangi bir sakınca olmayacaktır.
Ağır hasarlı araçları satın alabilmek için farklı kanallardan yardım alınabiliyor. 
İlk olarak araç satış ofisleri bu yerlere örnek olarak gösterilebilir. Kurumsal bir yapıyla çalışan şirketlerden yapılacak alımlar, hem fiyat hem de aracın hasar detayı anlamında gerekli bilgilendirmenin yapılması hususunda tatmin edici olacaktır. 
Bir diğer satış kanalı olarak internet üzerinden ilan yoluyla aracını satışa çıkarmış kişilere başvurulabilir. En riskli yöntem olarak değerlendirebileceğimiz bu platform, ancak satışı yapanın dürüstlüğü ile doğru bir alışveriş gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aksi takdirde mağduriyetlerin çoğu da yine bu satış yoluyla yaşanıyor. Son dönemde ağır hasarlı araçların satışı konusunda mahkeme, alıcı lehine emsal kararlar verse de yaşanacak küçük sorunlar bile zaman ve para kaybına sebep olabiliyor.
Son olarak, kurumumuz gibi işini özveriyle ve müşteri odaklı olarak yapan firmalardan yapılacak satın alımlarda, yaşanacak olası sorunların minimum düzeyde tutulması sağlanabilir. 
Satışı yapılacak araçların a dan z ye tüm araştırmalarının yapıldıktan sonra vitrine çıkarılması, tamiratı ve nakli konusunda gerekli desteğin sağlanması ve aracın şişirilmemiş gerçek değerinden satışının yapılması, müşteri için avantaj teşkil eden başlıkların ilk sıralarında gelir. 
Günümüzde her sektörde yaşanan, muhatap bulamamak gibi bir sorunla karşılaşmamak için kurumsal yapısı, işinin ehli ekibi ve ağır hasarlı araç alım satımında kat ettiği yoldan aldığı tecrübesi ile Egepert, her durumda yanınızda olacaktır.
Keyifli sürüşler.