Tel : 0533 161 45 43Email : bilgi@egepert.com

Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz aracın ağır hasar kaydının bulunup bulunmadığını öğrenmek en doğal hakkınız. Bunun için hasar kaydı sorgulama işlemini kendiniz yapabilirsiniz. 

İkinci el araç alacakların kendilerini güvence altına almak için yaptıkları sık işlemlerden biridir hasar kaydı sorgulama. Alacakları aracın kazaya karışıp karışamamış olması, karıştıysa ne kadarlık bir hasar olduğu gibi detayları edinebileceğiniz alanlar var. İnsanlara olan güvenin bu denli azaldığı günümüz hayatında bu gibi ortamın olması aslında çok büyük bir şans. Elbette bu alanında handikapları var. Eğer aracın kaza sonrası hasarı sigorta şirketi kapsamında değil de oto sanayilerde kayıtsız olarak yapıldıysa bu hasarın kaydı elbette ki bu kayıtlarda yer almayacaktır.
 
Gelişen teknolojinin ve devletin sağladığı avantajların gelişmesiyle araç hasar sorgulamasını bir sms ile yapabiliyorsunuz. Trafik sigortaları bilgi merkezi kurumunun kısa adı olan TRAMER den bu bilgiyi edinebiliyorsunuz. Aracın şasi nosu ile kayıtlı olan tüm kazalarını ve bu kazalardaki hasar tutarlarını öğrenebiliyorsunuz. Tramer sizlere tüm sigorta şirketlerinin tüm sigorta işlemlerinin bulunduğu bir depo alanı sunmaktadır. Hasar yazıp boşluk bırakarak şasi anlamına gelen s harfini yazıp tekrar boşluk bırakarak şasi noyu yazıp 5664 e mesaj atıyorsunuz ve bir iki dakika içinde o şasi noya ait tüm hasar kayıt bilgileri sizlere sunuluyor. Hem hızlı hem de güvenilir olarak sizler sağlanan bu alan alıma konu araç hakkında tüm bilgileri edinmenizi sağlıyor. 

Hasar kaydı sorgulama için bir diğer yolda e-Devlet şifresi ile e-Devlet üzerinden sorgulatmaktır. Turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile giriş yapıp e-hizmetler menüsünden Emniyet Genel Müdürlüğünün online araç sorgulama ekranı ile sadece araç plakası bilgisi girerek de bu bilgiyi alabilirsiniz. Plaka değişikliği gibi bir durum söz konusu olma ihtimaline karşın şasi no ile sorgulama yapmak daha güvenilir bir yöntem olacaktır.

İzmir hasarlı araç alımı yapacaklar için güvenilir bir adres arayanlara sunduğumuz çözüm olan Ege Pert firması ile söylenilenlerin dışında hasarların var olmadığını görebilirsiniz. Hasar kayıtlı araç almanın dezavantajları kadar avantajları da vardır. Doğru ve bütçenize uygun bir yatırım arıyorsanız sizleri bekliyoruz.