Tel : 0533 161 45 43Email : bilgi@egepert.com

Hasar Kayıtlı Araç Fiyatları

Hasar kayıtlı araç alma fikri yeteri kadar insanları rahatsız ederken bir de hasar kayıtlı araç fiyatları konusunda bir standart olmaması durumu var.
Araç almak söz konusu olduğunda her detayına fazlasıyla bakarız. Elbette bu detaylar kadın ve erkekler arasında sıralama önceliği gösterir. Fakat kadın ya da erkek olmanız fark etmeksizin herkesin ilk önceliği güvenlik ve sağlamlıktır. Günümüz teknolojisinde araç almak için verdiğimiz paranın neredeyse yarısından fazlasını mekanik ve elektronik aksama veriyoruz. Fakat hepimizin verdiğimiz paranın hesabımı sorgulayacağı ilk detay güvenliktir.
Hal böyleyken bir de fiyat konusunda neredeyse yarı yarıya düşük olan hasar kayıtlı araç alımında bu güvenlik konusu daha bir önem arz etmektedir. Aslına bakarsanız hasar kayıtlı aracın trafik için tehdit oluşturmayacağı durumlarda trafiğe çıkış izninin alınacağı bilgisi bizim için yeterlidir.  Çok basit bir örnek vereceğim. Aracınızı zorunlu muayeneye götürdünüz. Aracınızda motor gücü %50 civarında, koltukları fazlasıyla yıpranmış ve hatta teybiniz yok, aracınızın boyası da yıpranmış. Normal koşullarda bu araç bu görüntüsüyle satıma konu olsa dönüp bakmayacağız bile. Fakat bu araç trafikte kazaya ve insan hayatına tehdit oluşturmayacağı için muayeneden olumlu çıkıyor. Diğer taraftan sahibi olduğumuz son model otomobilimizle muayeneye gittik ve olumsuz sonuç aldık. Neden mi sağ sinyalimiz çalışmıyor. Evet! Sinyalizasyon hataları muayeneden aracınızın geçmeme sebebi.
Hasar kayıtlı araçlar  trafikte sizin ve karşınızdaki kişilerin can ve mal varlığına zarar vermemesi durumunda yer alabiliyorlar. İşte bu yüzden hasar kayıtlı araç fiyatlandırılması yapılırken araçların hasar durumlarına, trafiğe çıkıp çıkamayacağına, elbette ki model ve model yılına bakılır. Araştıranlar bilirler. Çok basit bir çarpma sonucu bile hasar kayıtlı olan araçlar vardır. Bu araçların hasar kayıtlı olma sebebi tek bir air bag açmaktan kaynaklanır mesela. Çünkü bu hayati önem arz eden bir detaydır. Bu gibi araçların yeniden yapım maliyeti tahmin ettiğinizden çok daha pahalı olduğu için hasar kayıtlı durumuna düşer. Bu maliyete aracı alma bedelinizle beraber üstlenmeniz durumunda son model bir araca sadece hasar kayıtlı kaydıyla sahip olabilirsiniz.