Tel : 0533 161 45 43Email : bilgi@egepert.com

Hasar Kayıtlı Araçlar Yollarda

Ağır hasar kayıtlı ya da diğer adı ile hasar kayıtlı araçlar yollarda. Trafikten alınan izinler dahilinde ağır hasarın giderilmesi sonrası hem trafikteki araclar için hem de  bizzat şahıslar için tehdit oluşturmayan otomobiller yeniden trafiğe çıkabilmektedir.

İlk olarak bir aracın nasıl pert kayıtlı olduğuna göz atalım. Bir aracın karşılıklı ya da farklı bir şekilde aldığı hasarın, aracın rayiç bedelinin yüzde yetmişi olması durumunda araç ağır hasar kayıtlı olmaktadır. Aslına bakarsanız bir aracın perte çıkması için aracın donanım özelliklerinin yüksek olması bile yeterli olabilmektedir. Yani normal bir araçta yürüyen aksam denilen düzenin zarar görmesi aracın ağır hasar kayıtlı olmasına yeterli olabilirken başka bir aracın sadece elektronik aksamında meydana gelen hasar da ağır hasar kayıtlı olmasina sebep olabilmektedir. Günümüz sigortacılık sektörü içerisinde araçların yapılabilir durumda iken pert kaydı ile trafikten çekilmesi gibi durumlar da yasanabilmektedir.

Durum ne olursa olsun aracın ağır hasar kayıtlı ya da pert kayıtlı olarak trafikten çekilmesi sonrasında bu araçlar yeniden trafiğe çıkabilir hale gelebilmektedir. Araçların tamiri sonrası sadece ağır hasar kaydı ile trafikte dolaşımları mümkündür. Trafik şubenin kayıtlarında bu bilgi yer alacağından dolayı araç alacak olanların şasi numarası ile bu sorgulamayı yapmaları mümkündür. Ayrıca hasar kayıtlı araçları sigorta şirketlerinden toplu ihale usulü ile alıp satan aracı firmalar da bulunmaktadır.

Ege pert olarak,hem ağır hasar kayıtlı araç sahibi olanların magduriyetlerini bir nebze olsun gidermek hem de yeni alıcıların haklarını savunmak adına, kuralları dahilinde pert araç satışı ve alışı gerçekleştirmekteyiz. Pert kayıtlı araç satın alacak olanların aracın tamir maliyetlerini biliyor ve yeniden satisa çıkaracaklarında hasar kayıtlı olmasından dolayı piyasa değerinin altında satacaklarini biliyor olmaları gerekir. Bu yüzden alım yaparken en Uygun fiyata almalarını sağlamak önemlidir. Hasar kayıtlı araç alacakların ve satacaklarin en karlı şekilde bir alışverişe dahil olmalari için tüm bilgileri kaynaklarımızı kullanıyoruz. Web sitemiz üzerinden ulaşabileceğiniz hasar kayıtlı araç modelleri için dahil olacağınız ihale ile dilediğiniz aracı en uygun fiyata alabilirsiniz.