Tel : 0533 161 45 43Email : bilgi@egepert.com

Pert Araç Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pert araç satın alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini birlikte inceleyelim.

Öncelikle hasar durumunun ve eğer yaptırılacaksa tamir maliyetinin iyi incelenmesi ve toplam külfetin doğru hesaplanması çok önemlidir. Uygun fiyata mal edilmek istenen bir araç için neredeyse hasarsız araç fiyatı ödenmesi yersiz olacaktır.

Aracın markası, modeli, donanım özellikleri ve nihai haline kavuştuğunda kullanırken sağlayacağı faydaların farkında olunabilmesi adına, hasarsız bir araçla deneme sürüşü yapılması faydanıza olacaktır. Bu sayede tamirinden sonra kıyas yapma imkanı da doğmuş olacak ve bu tecrübe kusursuz bir sürüş için size ışık tutmuş olacaktır.

Sıklıkla araç değiştiren veya kar amacıyla çok alım satım yapan biri iseniz, aracın ikinci elde satış zorluğunu iyi incelemeli, sizde kaldığı müddetçe katlanacağınız maliyetin hesabını iyi yapmalısınız. Kullanılmasa bile bir aracın sabit giderlerinin olduğu unutulmamalı, doğru hesap çıkarılarak zarar minimilize edilmelidir.

İmkan varsa aracın pert kaydı oluşmadan önceki kayıtlarına da ulaşılmalı, kullanıcı kayıtlarının çok değişken olmadığı dikkatle gözlenmelidir. Hali hazırda uygun satın alınan ve satışı yapılacak olan aracın daha da değer kaybetmemesi için bu konu önemlidir.

Eğer satın alınan araç tamir ettirilerek kullanılacaksa yedek parça, bakım ve donanım artırma masrafları detaylı araştırılmalıdır. Aracın olası arızası veya ikinci bir kazaya karışması durumunda katlanılacak tutar ne kadar yüksekse reel maliyeti de o kadar artacaktır. Bu anlamda satış acenteleri size doğru bilgi verecektir.

Yine tamir ettirilerek trafiğe çıkılacak araçlarda, tamir esnasında kullanılacak parçaların orijinal ve kaliteli olması elzemdir. Bu konudaki dikkatiniz aracın genel ömrünü de direkt olarak etkiler.

Son ve en önemli nokta, konusunda uzman, sektöre ve fiyatlara hakim, aracılığı meslek olarak benimsemiş kaliteli bir kurumla çalışmaktır. Bu kurumlar sizin adınıza işlemlerini takip ederek, en uygun ve gerçek fiyatına aracı sizin için satın alacak, yapımı aşamasında gerekli bağlantıları kurabilmeniz için size yardımcı olacak ve olabilecek en düşük maliyetle araç sahibi olmanızı sağlayacaklardır.

Konut yaptırırken mühendise, satın alırken gayrimenkul danışmanına sorduğunuzu hatırlayın. Gerçekten bilenlere danışmaktan ve yardım almaktan çekinmeyin.